ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6903775
*
nr 690 3775
Spegel
med konsolbord, Barocksstil, höjd: 70+ 117
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2011
kl 17:05:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/4 00:34:22
1
300 kr
4/4 15:03:26
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barocksstil konsolbord spegel speglar
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:33
*
Spegel
nr 690 3775
Spegel
med konsolbord, Barocksstil, höjd: 70+ 117
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/4 00:34:22 | 1 | 300 kr |
| 4/4 15:03:26 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barocksstil konsolbord spegel speglar
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
om en vecka
2 feb kl 19:33



